Projeler Arasında Gidip Gelmek

proje
Yaklaşık olarak 10 yıldır günümün en azından 11-12 saatini bilgisayar başında geçiriyorum. Bu sürenin 8-9 saati işim gereği olsa da, geriye kalan 2-3 saatte kişisel araştırmalar yapıyorum. Bilmiyorum bu durum bu sektöre mi özel ama, sürekli olarak ” yeni fikir buldum! ” diyorum kendi kendime. ” İşte bu sefer parayı vurdum! ” diye de devamı geliyor tabi. 🙂

Gerek gezdiğim sitelerde gerek webmaster forumlarında sürekli olarak satılan siteler konusunu takip ediyorum. Hangi kategorideki sitenin güncel olarak ne kadar kazandırdığını böylelikle daha rahat ve net olarak takip edebiliyorum. Örneğin şuan da moda ve magazin siteleri çok iyi paralar getiriyor ve hemen diyorum ki ” evet! ben de moda magazin sitesi açmalıyım ”

Bu söylediğim lafta kalmıyor tabi. Hemen binbir hırs, heves ve heyecanla hemen siteyi yapmaya başlıyorum. Elimde güzel tema yoksa hemen parası neyse beğendiğim temayı da alıyorum. Neden almayayım ki ? milyarlar kazanmayacak mıyım ben bu projeden ? 🙂 Yaklaşık olarak 2 günde bitiyor tabi sitenin düzenlemesi ve yayına alınma süreci. Hemen başlıyorum en çok hiti alacağını düşündüğüm konuları siteye girmeye. Takribi 1 hafta 10 gün böyle gidiyor. Hırs, heves, heyecanla halen durdurak bilmedne konu giriyorum.

15 gün olmuş. Bir bakıyorum son 5 gündür hiç konu girmemişim. Oysa ki çok büyük paralar kazanacaktım, milyarder olacaktım. E hani ne oldu peki ? 10 günden sonra başlıyor yavaş yavaş isteğin kırılması ya da neyse ya 1-2 saat geçsin aradan öyle konu girerim demeler. Aradan 3-5 gün geçiyor site unutuluyor gidiyor zaten. Ama bu site unutulurken yeni site maceralarına yelken açılmış olunuyor tabi.

İşte bu yüzden gerçekten çok güzel olan projelerimde başarı elde edemedim. Bir site aktif ettikten sonra çok kolay vazgeçtim harcadığım emekten. Hemen yeni heyecanlara yelken açtım. Tabi bu kadar kısa süre uğraşınca da hepsi hezimetle sonuçlandı. Şimdi de projelerim ve sitelerim var. Bu sefer dört elle sarılıyorum hepsine. Bıkmadan usanmadan konu giriyorum, güncel ne varsa takip ediyorum diğer sitelerden önce eklemeye çalışıyorum. Hertelde.com’da bu projelerden birisi aslında. Şuan için ne kadar tek başıma çalıp söylüyorum gibi gözükse de, inanıyorum ki uzun süre üzerinde çalıştıktan ve emek harcadıktan sonra çok güzel yerlere gelecek bu site.

O yüzden geçmişte yaptığım hataları bir kenara bırakarak var gücümle hertelde ve diğer projelerimin arkasındayım. Belli mi olur ? Belki ileride birgün gerçekten sitelerden milyarder olurum ve bu konuyu da referans göstererek sizlerle paylaşımlarda bulunurum.

Olamaz mı ? 🙂

konu için yorumunu yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir