Markafoni Kapanıyor!


Uzun süredir kendi alanında liderliği elinden bırakmadığını düşündüğümüz markafoni.com adresine bugün girdiğimde bir veda yazısı ile karşılaştım. Çok şaşırdığımı öncelikle söylemek isterim.

2008 yılından bu yana online e-ticaret alanında hizmet veren markafoni.com 30 Haziran 2017 itibariyle tüm faaliyetlerini sonlandırma kararı almış. Açıklama ise şu şekilde ;

" Sevgili Müşterilerimiz,

30 Haziran 2017 tarihi itibariyle markafoni.com sitemizde yürütmek olduguğumuz faaliyetlerimize üzülerek son veriyoruz. Kurulmuş olduğumuz 2008 yılından itibaren göstermiş olduğunuz destek ve güven için hepinize teşekkür ederiz. 30 Haziran 2017 tarihine kadar satın alacağınız ürünlere ilişkin olarak sevkiyatlarımız devam etmektedir. Henüz sevk edilmemiş siparişleriniz ve iadeleriniz ile ilgili mevzuata uygun olarak standart işleyişimiz çerçevesinde çalışmalara devam edilecektir. Siparişleriniz ve iadelerinizin takibi ile ilgili işlemlerinizi web sitemizin " siparişlerim " sayfasından yapabilir, her türlü soru, öneri ve görüşleriniz için mail atarak bilgi alabilirsiniz.

Markafoni ekibi. "

Yukarıda gördüğünüz açıklama dışında farklı bir bilgi olmazken, neden çekildikleri konusunda henüz bilgi alabilmiş değilim. Ancak yakın zamanda detaylarını öğreneceğimizden hiç şüphem yok. Kendi alanında sektör lideri olarak düşündüğüm markafoni.com’un kapanmasından dolayı duyduğum üzüntüyü de sizlerle paylaşmak isterim. Şirketten detaylı bir bilgi geldiğinde yazımı güncelleyerek, paylaşılan bütün bilgileri ve gelişmeleri de buradan ileteceğim.

-İşletmenin sürdürülebilirliğini sağlayacak oranda kârlılık sağlanamadığı belirtilirken, bu tür bir iş modeli için zorlu olan ekonomik ortamın sebep olduğu konusu vurgulanıyor..

Hayırlısı olsun demekten başka yapabileceğimiz birşey yok maalesef. İnşallah kararlarını tekrar gözden geçirirler ve bu durumdan bir kurtulma planlarını devreye sokabilirler. Şimdiden ilgili firmada çalışan arkadaşlarıma da geçmiş olsun diliyorum.. 🙁

konu için yorumunu yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir