Yeter Artık EGOTerim!

fatih-terim-ego
Yazmak için geç kalmış olabilirim, biliyorum. Fakat bu konuda içimden geçenleri yazmadan duramayacaktım. Fatih Terim denilen Türkiye Milli Takımlar Direktörü gerçekten müthiş şeyler ortaya koyuyor. Günde hiçbir iş yapmadan 35.000 TL kazanan bu direktör, ülkemizi dünyada gururla temsil ettiriyor. EGO’su öyle boyutlardaki başarısızlıları bile kendine mâl etmiyor. Başarısızlıkları takıma, başarıyı ise Fatih Terim ismine bağlıyor. E artık yeter!

Son kadro seçimlerinde de gördük ki, buraya kadar ey Terim! Kişisel tatminliğinizi yapacaksınız diye tüm dünyanın başarılarıyla ilgisini toplamış oyuncuları kadroya almamanız yanlışın da yanlışıdır. Böyle bir yanlıştan dönmek istiyorsanız hemen bir basın toplantısı yapmanız gerekmekte ve Türk halkından özür dilemeniz gerekmektedir.

Milli takıma almadığınız oyunculardan 11 kişilik takım çıkar. Kusura bakmayın, bu çıkan 11’de şuan ki takımı havada karada yer!

Kusura bakmayın ama Arda Turan gibi kariyerinin zirvesinde olan bir adamı kadroya almamak neyin kafasıdır ?
Hangi akla mantıkla bu vatandaşı kadroya almama tavrını gösterebilirsiniz ?
Söz milli takım olunca kişisel EGO’nuzu neden bir tarafa koyamadınız veya koyamıyorsunuz ?
Başarısız olduğunuzu bile bile hatta göre göre neden milli takımı yönetmeye devam ediyorsunuz ? Bırakma duruşunu gösterme karakteriniz yok mudur ?
Böylesine maaş alan birinin böylesine başarısızlılarında eleştiri alacağını en baştan kabul etmeniz gerekir. Siz bunu nasıl olurda kabul etmiyor, edemiyorsunuz ?

Ukrayna maçında 2-0 dan 2-2’ye getirince bunu bize bir başarı gibi sundular. Müthiş geriye dönüş, yok yeniyorduk, falan filan. İzlanda maçında gördük ki şuan ki kadrodan BİR CACIK OLMAZ. İzlanda gibi iri ve diri bir takım karşısına 4-6-0 taktiği ile çıkmak neyin kafasıdır gerçekten anlayamadım.

Aciliyetli olarak federasyonun toplanarak bu duruma el atması gerekmektedir. Ya Fatih Terim EGO’larından kurtulup düzgün olanı yapmalıdır ya da bu işi bırakmalıdır. Teknik direktör değilim, futbol bilgim kimine göre iyi kimine göre kötü olabilir. Ama konu bu değil. Ben Türk vatandaşıyım ve ülkemin takımının iyi olmasını istiyorum. Bu da Fatih Terim ile maalesef çok mümkün gözükmüyor.

Herkes şapkasını önüne alsın ve bir kez daha düşünsün. Bu ülke herşeyin en iyisini en güzelini hakediyor. EGO’larımızı ve kişisel tatminlik duygumuzu bir kenara bırakıp bu ülkeyi en güzel yerlere getirmek için elimizden geleni yapacağız. Yapamıyorsak kim olursa olsun, O’na güle güle!

konu için yorumunu yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir