Sunay Akın ile Görçek Resitali

sunay-akin-gorcek
Uzun zamandır bireysel gösterileri izleme şansım olmamıştı. Uzun zaman sonra böyle bir gösteriyi izlemek gerçekten çok iyi oldu, çokta güzel oldu. 🙂 Gitmeden önce bir takım düşünceler vardı aklımda fakat bu kadar güzel olabileceğini hiç mi hiç tahmin etmemiştim. Sunay Akın gerçek anlamda şovunu yaptı. Hiç ara vermeden ve hiç duraklamadan 3 saate yakın konuşarak gösterisini bitirdi. Tabi gösteri sonunda herkesin ayağa kalkip alkışlaması da tahmin etmesi kolay bir hareketti.

Gösteri adeta tarihsel bilgiler dolu. Bir yandan gülerken bir yandan da tarihi doğrularıyla öğreniyorsunuz. Hatta gösteride söylediği bir cümle çok hoşuma gitti. ” Demekki küfür etmeden ve sahnede aptalca şeyler yapmadan da insanları güldürebiliyorsunuz. ” Gerçekten çok güzel. Sadece bir konu üzerinden gitmiyor gösteri. Sunay Akın öyle bir harmanlamış ki gerçekten tarihten tarihe koşuyorsunuz. Hatta öyle bir an geliyor ki, ” tamam tamam 2 dakika bitiriyorum ” dediğinde ” hayırrr! ” tepkisini veriyor insan. Çünkü o kadar bağlıyor kendisine.

Gösterinin içeriği ile ilgili hiçbir şekilde bilgi vermeyeceğim. Tarihteki onlarca isimle ilgili. Eğer gitmeyi düşünenler varsa ve buradan isimleri okuyup bir araştırayım kafasına girerse alacakları haz daha düşük olacağından böyle bir karar aldım. Bir çok sitede bu gösteri ile ilgili yazılar var ve neredeyse tüm herşeyi anlatmışlar. Bence gösterinin olayı ne olacağını bilmeden orada bulunmak ve Sunay Akın’ın bize sunduğu sürprizlerle gösteride karşılaşmak. Yoksa daha önce şunu şunu anlatacak kafasıyla giderseniz tabiki de benim aldığım zevki almayacak, alamayacaksınız. O yüzden size önerim bu tarz yazıları okurken iki kere düşünmeniz.

Evet nerede kalmıştık ? 🙂 Sunay Akın ile ilgili bir kaç kelamda bulunmak isterim. Gezi parkı döneminde kendisine olan görüşüm bir nebze değişmişti. Hangi tarafta olduğunu ya da ne yapmak istediğini çok anlayamamıştım. Sonrasında da takip etmeyi bıraktım açıkcası. Ancak gösteride duruşunu net olarak görmüş oldum. Son dönemdeki Lozan saçmalamalarına, özgürlüklere olan engellemelere kadar tüm yanlışlarla ilgili o kadar güzel konuştu ve tabiri caizse lafları yerlerine otutturdu ki kalkıp ayakta alkışlayasım gelmedi değil hani. 🙂

Giydirdiği laflar biraz politik ve siyasi olabiliyor. Bu nedenle bu tarz esprileri ve gerçeklerin yüzlerine vurulmasını kaldıramayan insanlar lütfen bu gösteriye gitmesin! Zira bizim salonda olduğu gibi saçma sapan triplere girenleri sıklıkla görebilirsiniz. 🙂

Tarihi seven, şiiri seven, doğruların söylenmesini seven, ben hayatımda nasıl gaza gelebilirim diyen tüm herkes bu gösteriye koşarak gitsin lütfen. Çünkü gerçekten gösteri sizi öylesine gaza getiriyor ki anlatması zor. Zaten Sunay Akın’ın da en güzel olaylarından birisi bu.

Sunay Akın ile Görçek şuan da güzel ülkemin neredeyse her ilinde oynamaya başladı. Sezon açıldı. Bilet fiyatları da tek kişilik gösteriye göre gerçekten çok makul. Alacağınız siteye göre 24 TL ile 45 TL arasında değişiyor. Lütfen böyle güzel oyunları kaçırmayalım ve desteğimizi esirgemeyelim.

İyi seyirler Türkiye! 🙂

konu için yorumunu yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir