Neden Üretemiyoruz Ey Ahali ?

calinti
Bugün bir şarkının klibine denk geldim. Şarkıyı daha öncesinde dinlemiştim ancak klibini ilk kez izleme fırsatım oldu. İzlediğimde yine hayal kırıklıkları yaşadım. Yine özgün içerik üretememe sorunu, yine çalıntı hareketler, yine özenti haller. Diğer milletleri bilmiyorum ama nüfusuna bağlı olduğum ülkemin insaları neden özgün birşeyler yapmaktan kaçıp sağdan soldan gördükleri şeyleri yapma çabasına giriyor. Acaba farkedilmez gözüyle mi bakıyorlar bilemiyorum. Klibin ismini vermek istemiyorum ama izlediğimde direk Beyonce’un Single Ladies klibi geldi aklıma. Aynı hareketler, ayni figürler, herşey aynı sanki. Tek fark klipteki abla Beyonce değil. 🙂

Tabi sadece bu klip için değil bu tarz yakınmam. Herşeyimiz böyle. Herşeyimiz özenti, şu şöyle yapmış ben de bunu yapmayalım olayını artık geride bırakmalıyız. Tabi feyz alacağız, tabi ilham alacağız. Ama bunları daha özgün şeyler yaparak meydanlara sunalım. Şu lafı da unutmayalım ” taklitler aslını yüceltir “. Hep bunu düşünerek hareket edelim ve buna göre davranalım. Emin olun ki orjinal birşey yaptığımızda gerçekten beklentilerimizin çok çok üstünde olumlu sonuçlarla karşılacağız. Aslında başarının birinci noktası da bu sanıyorum. Özgün içerik üretmek.

Çünkü özgün içerik ürettiğimizde bu sefer bizim içeriklerimizin taklitleri ürüyecek ve aslında bu taklitler ürettiğimiz orjinal içeriği daha da büyütecek. Çalıntı girişim için harcayacağımız enerjinin, maddiyatın ya da zamanının biraz fazlasını orjinal içerik için harcasak kat ve kat güzel şeyler olacaktır, unutmayın.

Bu hususta elimizden geldiği kadar özgün olalım ve kendimizi yenilikler üretebilmek için yoralım. Bir konuda başarı geldikten sonra devamı çok daha kolay şekilde gelecektir.

O zaman boşa vakit kaybetmiyoruz! Mümkün olan en kısa sürede yenilikçi fikirlerimizi geliştirip, sunmak için gerekli çalışmalara başlıyoruz.

Haydi rastgele.. 🙂

konu için yorumunu yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir