Burgerhood Deneyimi

burgerhood
En iyi hamburgeri bulmaya ara vermeden devam! Yakın zamanda gittiğim hamburgercilerin hepsini tek bir konu altında toplayarak hangisini de en çok beğendiğimi belirteceğim. Tabi biraz daha gezintiden ve tadımdan sonra. 🙂

İstanbul’un en iyi hamburgerini arama turlarında bu sefer Nişantaşı’ndaydım. Adını çok duyduğum ancak hiç gitme şansı bulmadığım Burgerhood’u yerinde denemek istedim. İlk olarak söylemem gerekiyor ki çok hoş ve tatlı bir mekan yapmışlar. İçeri girdiğinizde güzel bir duygu hissediyorsunuz. Hatta bugüne kadar gittiğim en iyi dekorasyonlardan biri diyebilirim. Zira Burger Joint’in mekanını da tasarım olarak çok beğenmiştim. Ama burası daha bir tatlı.

Evet evet. Asıl konumuza gelelim. Burgerhood’da menüyü incelediğimde fiyatların steakhouse ve Nişantaşı piyasasına göre ortalamada olduğunu söyleyebilirim. Neredeyse İstanbul’da bu tarz steak hizmeti veren yerler fiyatlarını sabitlemiş. 3 aşağı 5 yukarı fiyatlar aynı gibi. Kendi adını tasşıyan Burger Hood menüsünden siparişimi verdim. Burgerinizi 160 gram ve 220 gram olarak seçebiliyorsunuz. Ben lezzeti daha net anlayabilmek adına 220 gramlık olanı tercih ettim. Fiyatını da söylemeden geçmek olmaz. 6 adet burger seçeneğiniz var. 160 gramlık burgerlerin ortalama fiyatı 25 TL, 220 gramlık burgerlerin ortaama fiyatı da 28 TL civarında. Bu fiyatlara içecek dahil değil ama patates dahil. Bu arada hayatımda hiç bu kadar güzel patates yememiştim. Onu da detaylandıracağım.

Siparişim sonrasında 15-20 dakika kadar geçtikten sonra menü önüme geldi. Görüntüsü gerçekten çok güzeldi. Ağzımın suyunu tutmakta zorlandığımı söyleyebilirim. Ben genelde az pişmiş tercih ediyorum. Burada da aynısını yapmıştım. Ama bu bir hataymış. Zira burada gerçekten çok çok az pişmiş. İçi tamamen kıpkırmızıydı. Bunu dikkate almanızı öneririm. Az pişmiş sevenler, burada orta pişmiş olarak söylerse tam istedikleri gibi gelir diye düşünüyorum.

Burgerin hazırlanışı, eti ve içeriği genel anlamda tatmin ediciydi. Ancak içine konulan acı-ekşi ketçap olayı gerçekten çok bozmuş. Ağızda çok kötü bir damak tadı bıraktı. Belki de bu yüzden tam olarak beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

Burgerhood’da burgerden ziyade asıl mevcut olan patatesden biraz bahsetmek istiyorum. Bu restaurant patatesleri trüf yağı ve parmesan peyniri ile hazırlıyor. Ağızda öyle bir tat bırakıyorki gerçekten hususi olarak patates yemeye gidilebilir. Menümde gelen patatesleri bitirdikten sonra 400 gramlık tekrar bir patates siparişi verdim ve gelenleri de gömdüm. Gerçekten çok farklı bir lezzeti vardı.

Genel olarak Burgerhood’u notlamam gerekirse ortalam bir yer diyebilirim. Bir daha gider misin diye soracak olursanız da, maalesef ki burgeri için oraya gitmeyi düşünmem ama patates söz konusu olunca da tek geçerim. Bence mekanın asıl olayı patates. Eğer normal bir patates gelseydi. Bir daha gitmeyeceğimden emin olabilirdim.

Aldığım duyumlarda ve internet üzerinde araştırma yaptığımda çok yüksek beğeni alan bir mekandı. Ben de biraz hayal kırıklığı oldu. Ama tekrar gideceğim. Bu sefer acı-ekşi ketçap sosu olmadan farklı bir burger deneyeceğim. Eğer görüşlerimde bir farklılık olursa da burada yazmaktan memnuniyet duyarım arkadaşlar.

Her ne kadar beni çok sarmamış olsa da sizlerde gidip bu burgerleri tatmak isterseniz mekanın iletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz. Gidersen, sizden de yorumlarınızı bekliyorum. Şimdiden afiyet olsun. 🙂


Nişantaşı Mahallesi, Hacı Emin Efendi Sokak, No 24/E, Şişli, İstanbul
0212 2346303
Çalışma Saatleri : 12:00 - 22:30

konu için yorumunu yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir