Burger Joint Deneyimi

burgerjoint
Sonradan gurme olarak böyle bir kategoride yazmak haddime olmasada, kendi damak tadıma göre gittiğim yerleri burada sizlerle paylaşmak istedim. Kesinlikle bu konuda bir uzman ya da oterite değilim. Yorumlarım kendi damak zevkime göre yaptığım yorumlardır. Eğer sizlerde gitmek istiyorsanız gidip denemenizde fayda var.

İstanbul’da en güzel hamburgeri yapan yeri arama çalışmalarım aralıksız devam ediyor. Geçtiğimiz yerlerde durağum Burger Joint’in Beşiktaş şubesi oldu. Burger Joint ile ilgili internet üzerinden bir takım yazılar okumuştum. Hatta bir çok sitede İstanbul’un en iyi 10 hamburgercisi arasına girdiğini görmüştim. Birde Vidat Milör ustanın burayı ziyaret ederek, burgerleri konusunda olumlu görüşlerini dinleyince gitmenin farz olduğu kararını verdim.

Girişinde direk olarak Vedat Milör’ün görüşlerini belirten bir yazı var.” Burger Joint’te gerçek Amerikan burgerini Türkiye’ye taşıyan bir yerle karşılaştık. Kaliteli etten, kalın ve lezzetli. Tam benim istediğim gibi.. ” şeklinde görüşlerini belirtmiş üstat.

Menüde Vedat Milör’ün özel tarifi ile yapılmış ” Mexicana ” burgeri menü olarak sipariş verdim. Bu burgerin menü fiyati 26 TL. Fiyatların bu tarz steakhouse kafasında olan yerler için ortalama düzeyde olduğunu söyleyebilirim. Servis oldukça güzel bir şekilde geliyor. İsteğinize göre baharatlı ya da baharatsız olarak patates seçimi yapabiliyorsunuz.

Burgeri yediğimde çok büyük bir aydınlanma yaşamadım. Ortalama bir burger lezzetinde olduğunu söyleyebilirim. Mexicana burger mi böyleydi bilmiyorum ama çok tadı tuzu olmayan bir köftesi vardı. ( bunda Vedat Milör’ün de payı olabilir. 🙂 ) Etin gramını net olarak hatırlamasamda 145 gr olarak aklımda kalmış. İstanbul’da gittiğim bir çok steakhouse kafasında lezzet sunan yerlerde ilk sıralara yerleştiremeyeceğimi üzülerek söylemeliyim.

Personelin güler yüzlü yaklaşımı, ortamın huzurlu yapısı ve servisin güzel hazırlanması Burger Joint’de sevdiğim en iyi taraflardı. Bir daha bu fiyata Burger Joint’de yermiyim ? tartışılır. Ancak bir daha gidersem ” Mexicana ” burgeri yemeyeceğim kesin. 🙂

Sizlerde gidip ilgili yerin lezzetlerini denemek isterseniz adres ve ulaşım bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.


Türkali Mahallesi, Ihlamurdere Caddesi, No 94/A, Beşiktaş, İstanbul
0212 2587275
Çalışma Saatleri : 11:00 - 22:00

konu için yorumunu yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir