Black Angus Deneyimi

blackangus
İstanbul’un en iyi hamburgercisini aramaya ara vermeden devam ediyorum ve çok güzel sonuçlar alıyorum. En son durağım İstanbul Tophane’de yerleri olan Black Angus’du.

Black Angus’u daha öncesinde paket servis ile denemiştim. Ancak bir de gidip yerinde yemek istedim. Ulaşımı gayet kolay. Bağcılar – Kabataş tramvayına bindiğinizde Tophane durağında inerseniz yaklaşık 2 dakikalık yürüme mesafesinde.

Yerleri gayet güzel. 3 katlı bir mekan. En üst katı açık teras. Tabi deniz manzaralı. Çalışan arkadaşlarda çok cana yakın ve güleryüzlü. Daha önceden paket servis ile Hollywood ve Black Burgerlerini yediğim için farklılık yaparak bu sefer yerlerinde Spicy Bull Burger söyledim.

Neredeyse tüm burgerlerinde 120gr, 200gr ve 240gr seçenekleri var. Ben geleneği bozmayarak 200gr’lık siparişimi verdim. Yaklaşık olarak 10 dakikada hazırlanıp, önümüze geldi. Yediğimde yine aynı tadı alacak mıyım diye heyecanla beklerken, ilk lokmayı ısırdığımda gerçekten buranın şuan gittiğim steakhouse kafasındaki en iyi yer olduğunu tekrar düşündüm.

Az pişmiş olarak istediğim burger, tam istediğim kıvamda pişirilmişti. Tadı inanılmaz güzeldi. Etlerini her yerden almıyorlar. Türkiye’de sadece 2-3 şehirden aldıklarını öğrendim. Patatesleri ayrı güzel. Baharatlı ya da baharatsız olarak seçme şansınız var. Ben baharatlı seçmenizi öneriyorum. Birçok sos çeşiti var. Daha önce hiçbir yerde yemediğim bir acı sos yedim. Tadı muazzamdı. Bulursam evime de alacağım.

Yaklaşık olarak 10 dakika içinde tüketimini sağladım ve yediğimde gerçekten mutlu olduğumu hissettim. 🙂

Fiyatları 120gr için 21 TL, 200gr için 25 TL, 24gr için 27 TL civarında. Bu fiyatlara patates dahil, içecek dahil değil. Genel olarak bu tarz steahouse kafası yerler için ortalama bir fiyat. Ne çok pahalı ne çok uygun, ortası diyebilirim. Ancak tat olarak gerçekten çok güzel. Kesinlikle gidilip yenilmesi gerek.

Şuana kadar gezdiğim steakhouse yerleri için Black Angus’u baş köşeye koyuyorum ve İstanbul’da ikamet eden herkese bu lezzeti bir kere de olsa gidip tatmalarını öneriyorum.

Sizlerde gidip ilgili yerin lezzetlerini denemek isterseniz adres ve ulaşım bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.


Hacı Mimi Mahallesi, Boğazkesen Caddesi, No 19, Beyoğlu, İstanbul
0212 8066204
Çalışma Saatleri : 11:00 - 02:00

konu için yorumunu yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir