Biber Burger Deneyimi

biber-burger
İstanbul’un en iyi hamburgerini keşif çalışmalarım ara vermeden devam ediyor. Hafta sonu yazı yazamadım maalesef. Ancak bu yazımla telafi etmeyi düşünüyorum. Biber Burger İstanbul – Beşiktaş’ta çok küçük bir yer içinde işlerini çok iyi yaptığını düşündüğüm bir hamburgerci. Daha önce de burada birçok kez yemiştim. Böyle bir site oluşturduğum için Biber Burger maceramı da detaylı olarak anlatmak istedim.

Mekan dışarıdan bakıldığında çok ilgi çekici durmuyor. Hatta gidip gitmeme konusunda karar kalabilirsiniz. Ancak lezzetini bir kez aldığınızda sürekli gitmek istediğiniz bir yer haline gelecek. Ulaşımı çok kolay. Beşiktaş merkezde. Bahçeşehir Üniversitesinin hemen karşısında.

Biber Burger’de bir çok çeşit hamburger mevcut. Diğer steakhouse hamburger mekanlarından farklı olarak burada gram seçimi yok. Tüm burgerler standart olarak 180 gram olarak geliyor. Yeni lezzetlere çok açığım fakat buraya her gittiğimde sürekli olarak Jetlag burgerlerini yemek istiyorum. Kavurmayı çok sevdiğim için tam bana göre bir hamburger. Ayrıca söylemeden geçemeyeceğim, gittiğim hiçbir hamburgerci de kavurmalı bir lezzet ile karşılaşmamıştım. Jetlag burger de 180 gram hamburger dana eti dışında 50 grama yakın yağsız kavurma da üstüne eklenerek servis ediliyor. Tadı gerçekten efsane sayabileceğim düzeyde. Kavurma sevenler için tartışmasız mükemmel bir lezzet. Ancak kavurma ile arası çok olmayanlar için Jetlag burgeri önermiyorum. Sebebi ise kavurma tadı bu burger için biraz daha baskın düzeyde oluyor. Kavurma sevmeyenleri rahatsız edebilir.

Bunun dışında diğer önerebileceğim burger ise mekanın en pahalı ve en kombo burgeri olan Monster’s Cut Burger. Yine 180 gram hamburger köftesi ve bunun yanında 50 gram nuar ve dana bacon mevcut. Gerçekten çok büyük. Bitirmekte zorlanabilirsiniz.

Fiyat performans dengesi yerinde. Benzeri yerler ile çok büyük farklılıkları yok. 180 gram Jetlag burger için patates dahil fiyatı 28.5 TL, Monster’s Cut Burger için patetes dahili fiyatı da 33.5 TL civarında oluyor. İçecek fiyatları da standartlarında 4 TL ve 6 TL olarak değişiyor. Mekan pişirme konuunda standart uyguluyor. Size az pişmiş mi çok pişmiş mi diye sormuyor. Aslında buna gerekte yok zira pişirmeleri tam kararında. Etin tadını çok iyi alabiliyorsunuz.

Biber Burger’i, Black Angus ile beraber baş köşeye koyuyorum. Kesinlikle gidip bu lezzeti denemenizi tavsiye ediyorum.

İstanbul’un en iyi hamburgercisini bulma arayışlarım aralıksız devam edecektir. Sizlerin de önerdiği yerler var ise iletirseniz hemen gidip test edeceğimden şüpheniz olmasın. 🙂

Biber Burger lezzetini gidip yerinde test etmek isterseniz adres ve telefon bilgisini aşağıda bulabilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun! ve lütfen yemek sonrasında sizlerden de yorumlarınızı bekliyorum.


Yıldız Mahallesi, Çırağan Caddesi, No 11, Beşiktaş, İstanbul
0212 2741916
Çalışma Saatleri : 11:00 - 01:00

konu için yorumunu yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir